WEB SİTEMİZ YAPIM AŞAMSINDADIR..İletişim Bilgilerimiz
Adres: Mimar Sinan Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi Özge Sokak No: 8 Kat: 2/5 Çekmeköy, İstanbul
Telefon: 0553 820 81 50
E-mail: info@paylasimpsikoloji.com

Uzm.Psk.Dnş. Nuran Akgül (Aile ve Çift Terapisti / Bireysel Terapist / EMDR Terapisti)

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde tamamladı. 2000 yılından beri farklı kurumlarda alandaki çalışmalarını sürdürmektedir.

IFTI Psikoterapi merkezinden, Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Murat Dokur'un eğitmenliğini yaptığı EFTA (Avrupa Aile Terapileri Derneği) onaylı Aile ve Çift Terapisi Eğitimi (400 saat) aldı. Aile ve Çift terapisi alanındaki çalışmalarını sistemik, sistemik-dinamik, yapısal/stratejik, eksperiyental ve interaksiyonel özellikleri pragmatik/operasyonel öğreti güdümünde kullanarak; pragmatik eksperiyental yaklaşım dahilinde sürdürmektedir. Süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.

Prof. Dr. Mehmet Sungur tarafından Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Birliği (EABCT) eğitim standartlarına göre düzenlenen "Kognitif ve Davranış Terapileri" (100 saat), Psikolog Dr. Nevin Dölek’ten “Çözüm Odaklı Terapi”, Dr. Yehuda Shacham ve Dr. Shulamit Niv tarafından verilen “Working with Therapeutic Cards”, Davranış Bilimleri Enstitüsünde düzenlenen “EMDR I. Düzey Eğitimi” (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme), “Travma ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu” eğitimlerini tamamladı.

Çocuk gelişimi ile ilgili Bender Gestalt Görsel Algı-Motor Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Frostig-2, Denver Gelişim Testi-II, WISC-R Testi, - CAS Cognitive Assessment System (Bilişsel Değerlendirme Sistemi), Çocuk- Ergen- Yetişkin Çizimlerinin Projektif değerlendirilmesi kuramsal ve uygulama, Projektif testler vb. uygulayıcı eğitimlerini aldı. Alanda çeşitli akademisyenler tarafından düzenlenen okul olgunluğu, okula hazır oluş ve ilköğretim dönemi gelişimsel özellikleri konusundaki süpervizyon, eğitim, test geliştirme çalışmalarına katıldı.

Psikiyatrist-Analist Sezai Halifeoğlu (48 saat) ve Klinik Psikolog Yrd. Doç. Dr. Neslihan Zabcı (40 saat) tarafından verilen analitik kuram temalı grup süpervizyon çalışmalarına katıldı.

Anne-baba, çocuk, ergen ve yetişkinlerle; Aile ve çift terapisi, bireysel terapi alanındaki çalışmalarını; kaygı bozuklukları, fobiler, korkular, iletişim, gelişim dönemi sorunları, sosyal beceriler, okula uyum, okul olgunluğu, akademik ve duygusal süreçlerdeki gelişimler, sınanma kaygısı, teknolojik araçların bilinçli kullanımı, travma ve stres bozuklukları vb. konularında sürdürmektedir. Yetişkin, Çocuk ve Ergen EMDR Terapistidir. EMDR ve ÇATED üyesidir.