Gülşen Yıldırım (Çocuk Gelişim Uzmanı / Oyun Terapisti / Aile Danışmanı)

2001 yılında Marmara Üniversitesi Çocuk Gelişimi Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinden hemen sonra profesyonel çalışma hayatına başlamış aynı zamanda mesleki gelişimini destekleyici eğitimlere devam etmiştir.

Oyun Terapileri Derneğinden; Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Yapılandırılmış Oyun Terapisi ve Kum Tepsisi Terapisi modüllerini tamamlamış ve aldığı eğitimleri süpervizyon çalışmaları ile desteklemiştir. Oyun terapisti olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Aile Danışmanlığı Eğitimi, Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Disleksi Eğitmenliği, Attentioner DEHB Uygulayıcı Eğitimi programlarını tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi uygulayıcı eğitimini almıştır. Aynı zamanda PECS uygulayıcısıdır. Bunların dışında gelişimsel tarama testleri ve projektif test eğitimlerini almış olup, değerlendirmelerinde sıklıkla kullanmaktadır.

0-12 yaş aralığında ki çocuklarda görülen; gelişimsel bozukluklar (yaygın gelişimsel bozukluk, atipik otizm…), dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, disleksi, akran zorbalığı, uyum bozuklukları, okul korkusu, çocuk dönemi korku ve kaygıları, yeme bozuklukları, yıkıcı davranış bozuklukları, kardeş problemleri, saldırganlık, agresyon ile ilgili konularda çalışmalarına 2014 yılından itibaren Paylaşım Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık merkezinde devam etmektedir.