Gülşen Yıldırım (Uzm. Pedagog / Oyun Terapisti)

2001 yılında Marmara Üniversitesi Çocuk Gelişimi Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını KKTC’ de CIU Eğitim Bilimleri Fakültesinde tamamlamıştır. Şuan Girne Amerikan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Danışmanlık Psikolojisi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Çalışma hayatına ZİÇEV' de başlayarak özel gereksinimli çocuk ve aileleri ile özel eğitim çalışmaları yaptı. 2003 yılından itibaren TODEV'de otizm spektrum bozukluğu, yaygın gelişimsel bozukluk ve asperger sendromu tanılı çocuklar ve aileleri ile bireysel eğitim uzmanı ve koordinatör olarak çalıştı.

Floortime, PECS aldığı eğitimler ve özel eğitim çalışmalarında uyguladığı yöntemlerdir. Ayrıca dil ve konuşma bozuklukları ile ilgili eğitimler almış, alanında uzman dil terapistleri ile uzun süreli çalışmalara katılarak konuşma bozuklukları alanında da uzmanlaşmıştır.

Oyun Terapileri Derneğinden; Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Yapılandırılmış -Deneyimsel Oyun Terapisi ve Kum Tepsisi Terapisi modüllerini tamamlayarak oyun terapisti ünvanını almıştır ve uzmanlığını süpervizyon çalışmaları ile desteklemiştir. Oyun terapisti olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bunların dışında gelişimsel tarama testleri ve projektif test eğitimlerini almış olup, değerlendirmelerinde sıklıkla kullanmaktadır.

Gelişimsel bozukluklar, çocukluk sorunları (Dikkat eksikliği, okul problemleri, okul korkusu, kardeş kıskançlığı, korkular, yeme bozuklukları, davranım bozukluğu, öfke bozukluğu ve baş etme becerileri) çocukluk çağı kaygı bozuklukları ile ilgili konularda çalışmalarına Paylaşım Psikoloji Danışmanlık merkezinde devam etmektedir.